Minister M-32 SMART ANDROID VOICE CONTROL LED TV (MI32QF2SAV)
Price: BDT 30,000 Offer Price: BDT 27,900
Model
MI32QF2SAV
Color
Full Black Frameless
Screen Size
813 mm
Resolution
1366x768 (HD)
Processor
CA55 x 4
CPU Frequency
1.9Ghz
Operating System
Android 14.0 (AOSP)
Graphics
MALI-G31
GPU Frequency
Mali 470x3
RAM
1GB
eMMC
8GB
Viewing Angle
178°/178°
Availability: In stock
SKU
BDT 27,900
Select a Bank:
Model
MI32QF2SAV
Color
Full Black Frameless
Screen Size
813 mm
Resolution
1366x768 (HD)
Processor
CA55 x 4
CPU Frequency
1.9Ghz
Operating System
Android 14.0 (AOSP)
Graphics
MALI-G31
GPU Frequency
Mali 470x3
RAM
1GB
eMMC
8GB
Viewing Angle
178°/178°
OSD Language
English, Hindi, Arabic
TV System
ATV:PAL
AV System
PAL、NTSC、SECAM
Channels
Power Supply
AC 110-240V 50/60Hz
ECO Energy Efficiency
Yes
WIFI
Built-in, WiFi integrated
Ethernet
Built-in
PVR & Time Shift
Yes w/o certification
Screen Mode
Zoom1/4:3/16:9/Zoom2
Instant Power-On
Yes, less than 6s
Voice Search Control
Yes, Bluetooth Voice Remote
Eye safe
Yes
Back light Unit
DLED
Aspect Ratio
16:9
Brightness (cd/m2)(typ.)
280 nit
16.7 Million
Speakers
8 ohms,10w x2 Integrated speakers (Bottom side)
Auto Volume Control
Auto / Off
Smart TV
Android tv
Google assistant
Netflix
USB
2(2xUSB2.0)
Digital Audio Out
Optical
Multimedia Video/Audio Decoder
H.265,H.264, MPG1/2/4, VP8, VP9
Energy efficiency class
TBC
AC Power Cord
1 pcs
Operation Manual
English(Default)
Google assistant
Remote Control
Bluetooth & IR
Base Stand
Integrated Packaging
HDCP 1.4a, 2.2
All HDMIs
USB
2
HDMI
2
Ac Port
1
RF
1
Earphone Out
LAN
Panel
3 Years
Parts
2 Years
Free Service
5 Years
Condition Apply
New Price*
 Taka
  • One Remote ( IR & Bluetooth )
More Information
SCREEN SIZE 32"
Television 32"