MINISTER 43 INCH 4K GOOGLE TV (MI43M9Q4KGTV)
Price: BDT 55,806 Offer Price: BDT 51,900
Model
MI43M9Q4KGTV (GOOGLE TV)
Color
Gray
Screen Size
109.22 cm
Resolution
3840 X 2160 (4K)
Processor
ARM Cortex-A55*4
CPU Frequency
1.5 GHz
Operating System
Google Official 5.0(Android 14.0)
Graphics
Mali G52 *2
GPU Frequency
550 M
RAM
2GB
eMMC
16GB
Viewing Angle
(H:178°,V:178°)
Availability: In stock
SKU
BDT 51,900
Select a Bank:
Model
MI43M9Q4KGTV (GOOGLE TV)
Color
Gray
Screen Size
109.22 cm
Resolution
3840 X 2160 (4K)
Processor
ARM Cortex-A55*4
CPU Frequency
1.5 GHz
Operating System
Graphics
Mali G52 *2
GPU Frequency
550 M
RAM
2GB
eMMC
16GB
Viewing Angle
(H:178°,V:178°)
OSD Language
English, Hindi, Arabic
Color Gamut(NTSC)
≥NTSC 70%
Aspect Ratio
Zoom1/4:3/16:9/Zoom2
Dolby System
Dolby Atoms & Dolby Vision
Voice Function
Bluetooth voice control
Channels
Refresh Rate:
60Hz
ECO Energy Efficiency
Yes
Instant Power-On
Yes, less than 6s
 1.07G Million
Brightness (cd/m2)(typ.)
250nit
Panel
3 Years
Parts
3 Years
Free Service
7 Years
Condition Apply
Yes
USB
2
HDMI
3
Ac Port
1
RF
1
Earphone Out
LAN
More Information
SCREEN SIZE 43"
Television 43"